E-shop prevádzkuje
 

SLOVTRADING Viničné, s.r.o.
Hlavná 209/206
900 23 Viničné

IČO: 36283231
DIČ:  2022143145

IČ DPH: SK 2022143145
SLSP Pezinok 0185894564/0900
IBAN: SK12 0900 0000 0001 8589 4564

Kontakty:
Mobil: 0903 210 073
Tel./fax: 033 /64 76 146

e-mail: slovtrading@slovtrading.sk
www.slovtrading.sk 

 

  Spolupracujeme
 

tovar

www pesiazona.sk najväčšia nákupná zóna na webe

superdeal.sk

  Informácie emailom

Zadajte svoj e-mail a budeme Vám posielať najnovšie akciové ponuky a novinky.

TOVAR V AKCII

Akčná ponuka

naša cena 600,00 EUR
naša cena 890,00 EUR

Úvod » Meva SK - Západ » Podzemné kontajnery

Meva SK - Západ / Podzemné kontajnery

Mesta a obce môžu byť čistejšie vďaka podzemným kontajnerom. Ich nákup podporuje aj Európska únia.

Recyklácia odpadov a ich triedenie na plasty, kovy, sklo (farebné a biele) a papier je dnes štandardom, ktorý musia dodržiavať všetky mestá a obce. Starostlivosť o pestrofarebné kontajnery však môže byť finančne náročná a ich pravidelné vyprázdňovanie, údržba a upratovanie okolo nich si vyžaduje správnu logistiku aj pracovnú silu navyše.

Rozbité sklo z plných kontajnerov či vytŕčajúce kúsky kovov sú tiež bezpečnostným rizikom, na ktoré občania radi upozorňujú vedenie samospráv, starostov aj primátorov. Triediť sa však musí a to aj na miestach, kde je pravidelne vysypávanie kontajnerov problematické (historické centrá, úzke sídliskové uličky a pod.). Aktuálne 1100 litrové kontajneri sú často vnímané ako nevzhľadné veľké „bedne“. Čoskoro by ich mohli nahradiť veľkokapacitné podzemné kontajnery. Ich nákup je dotovaný prostriedkami z EÚ, prioritná os 4.1 (Podpora aktivít v oblasti separovaného zberu).

„Podzemné kontajnery sa už dnes používajú v desiatkach miest po celom svete. Na Slovensku sme zatiaľ iba na začiatku. Mestám by sa mohli ich inštaláciou znížiť náklady na údržbu, odvoz odpadov a získali by dlhodobo udržateľné a estetické riešenie triedenia odpadov. Pochvaľovali by si ich aj obyvatelia, nové kontajnery sú pre nich nenáročné na používanie, priestor okolo nich je čistý a vkusný,“ vysvetľuje Ing. Tomáš Jarco, riaditeľ spoločnosti MEVA-SK, ktorá sa zaoberá odpadovým hospodárstvom.

Najväčšou výhodou podzemných kontajnerov je to, že ich nevidíte. Ukrývajú sa pod vkusnou dlažbou a prezrádza ich len elegantný vhadzovací „stĺpik“ v rôznych prevedeniach. Ich objem sa pritom môže vyšplhať až na 5 m3, čo zodpovedá objemu piatich bežných kontajnerov. Vysypávajú sa teda len raz za dva až tri týždne, čo výrazne znižuje náklady obcí a miest potrebných na údržbu. Kontajnery sú vzduchotesné a odolné požiarom, bránia šíreniu zápachov aj vyberaniu odpadov a nedajú sa prevrátiť ani zničiť. Všetky fľaše, plechy aj papier teda zostanú presne tam, kde ich občania vyhodili – v odpadkovom koši.

 

Podzemné kontajnery sú navyše estetické a prakticky nezničiteľné.

 

Podzemný kontajner nevidieť. Na povrchu ostáva len estetický stĺpik.

 

Objem podzemného kontajnera je takmer päťkrát väčší, než objem bežného kontajnera

 N2M3NTc